Rodzina Formela zwycięzcą tegorocznego Turnieju Rodzinnego
grupa osób pozuje do zdjęcia. To zawodnicy i ich rodziny.

W minioną niedzielę, na sztucznej murawie żukowskiego stadionu przy ul. Książąt Pomorskich 30, odbył się Rodzinny Turniej Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło prawie 180 zawodników z 12 drużyn, złożonych z członków rodzin, które rywalizowały między sobą w dwunastominutowych pojedynkach. Drużyny w rundzie eliminacyjnej rozlosowane zostały do dwóch grup sześciozespołowych i rozegrały swe pojedynki systemem ligowym czyli „każdy z każdym”.

W grupie A zaprezentowały się Rodziny: Frankowscy, Arent, Malinowscy, Teca, Ptach, Baliccy. W grupie B: Wrońscy, Miotk, Szadach, Formela, Kąkol, Lejkowscy. Do gier finałowych awansowały zespoły Teca, Wrońscy, Ptach oraz Formela.

Kolejnym etapem były gry półfinałowe oraz pojedynki o poszczególne miejsca, w których zanotowaliśmy następujące wyniki:

Pólfinały: Teca – Wrońscy 0:4, Ptach – Formela 2:1 . Mecz o XI miejsce Arent – Kąkol 1:1 karne 1:3, o IX miejsce Frankowscy - Miotk 0:1, mecz o VII miejsce Baliccy - Szadach 3:4, mecz o V miejsce Malinowscy - Lejkowscy 0;2.W „małym finale” zmierzyły się drużyny reprezentujące Rodziny Teca oraz Formela, w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o 3 miejscu decydowały rzuty karne, które to lepiej wykowywała Rodzina Formela i pokonała 3:1 Rodzinę Teca.

Finałowy mecz przyniósł wiele emocji, gdyż zmierzyły się w nim dwie najsilniejsze drużyny tego dnia Rodzina Ptach oraz Rodzina Wrońscy. Tutaj również w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a została nim Rodzina Ptach, która w serii rzutów karnych pokonała Rodzinę Wrońskich 2:1 i tym samym została mistrzem Rodzinnego Turnieju Piłkarskiego w Żukowie na rok 2024. Dodajmy, że w roku ubiegłym Rodzina Ptach tez grała w finale i tam musiała uznać wyższość Rodzinie Teca.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz rodzinne gry planszowe. Dekoracji zwycięzców jak i uczestników dokonali w imieniu Pani Burmistrz Gminy Żukowo Marioli Zmudzińskiej, zastępczyni Karolina Redzimska, Dyrektorka Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska – Kania oraz przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji Adam Stromski. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Ptach z Rodziny Ptach, a najlepszą zawodniczką Natalię Grunwald z Rodziny Wrońskich.

Wkrótce na żukowskim stadionie rozpocznie się Żukowska Liga Oldboys, na którą już serdecznie zapraszamy.