Wspomnienia połączyły pokolenia!
Wspomnienia połączyły pokolenia!

W drugim tygodniu ferii odbyły się warsztaty dla młodzieży w ramach projektu „Wspomnienia łączą pokolenia, czyli mobilny przewodnik po Żukowie”.

Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzania Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie i Muzeum Norbertanek Żukowskich skąd młodzież wyruszyła wraz z przewodniczką Magdaleną Maliszewską na historyczny spacer po Żukowie. Następnie odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadził Robert Groth. Młodzież dowiedziała się nie tylko jak przeprowadzać wywiady, formułować pytania, ale też jak pracować nad zebranym materiałem. Po tak solidnej dawce wiedzy, młodzież była gotowa do przeprowadzenia wywiadów z seniorami i spisania ich wspomnień związanych z miejscami, które znajdą się w mobilnym przewodniku.

Kolejne dni warsztatów to już poznanie narzędzia ActionTrack, zasad tworzenia gier, opracowywanie scenariusza, trasy czy zadań do gry właśnie pod kątem tworzenia mobilnego przewodnika po Żukowie i testy aplikacji w terenie. Warsztaty prowadziła Natalia Kościńska z Fundacji Good Culture.

Pierwsza premiera gry będzie kierowana do uczniów i została zaplanowana na pierwszy dzień wiosny, a ogólnodostępna premiera odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

<<Link do fotorelacji>>

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.