„W Jasełkach leży” pod takim hasłem odbył się tegoroczny Orszak Trzech Króli. Obchody święta Objawienia Pańskiego rozpoczęły się od mszy św., której przewodniczył ks. Bp Wiesław Szlachetka. Po jej zakończeniu, po raz dwunasty barwna świta przeszła ulicami miasta.
Wędrówka z Królami rozpoczęła się pod halą widowiskowo-sportową w Żukowie. Każdy zainteresowany otrzymał koronę, chorągiewkę, śpiewnik, by móc się włączyć we wspólne przeżywanie drogi. Pielgrzymi na swojej drodze napotkali kilka scenek. Nowym punktem trasy było miejsce wypadku i śmierci żukowskich strażaków, gdzie hołd oddali zarówno Trzej Królowie jak i strażacy. Nie zabrakło kuszenia przez diabły, spotkania z Jasełkami przy Żłobku i Przedszkolu Bocianowo, bramą do nieba, gdzie przechodzących witały aniołki. Przed wejściem do kościoła Miłosierdzia Bożego na zebranych czekała scenka z gospodą przygotowana przez lektorów i członków scholi Armia Pana. Scenką wieńczącą tegoroczny Orszak był pokłon Trzech Króli i złożenie darów przed Nowonarodzonym. W tym roku Świętą Rodziną byli Państwo Labuda z Pępowa.
W drodze Trzem Królom towarzyszyli: Rodzina Ulmów w którą wcieliła się rodzina Szemis, Samorządowcy: Bogdan Łapa – Starosta Powiatu Kartuskiego, Mieczysław Woźniak – Przewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo, Radni Gminy Żukowo na czele z Przewodniczącym Witoldem Szmidtke, Dyrekcje Szkół i Przedszkoli z Gminy Żukowo, Nauczyciele, dzieci i młodzież szkolna, członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/ Żukowo, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Strażacy, Harcerze, klasy mundurowe z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, młodzież z Caritasu, członkowie Scholi Armia Pana, członkowie Gminnej Orkiestry. Podczas wspólnego kolędowania, po zakończeniu jasełek w drodze, o oprawę muzyczno-artystyczną zadbali Schola Armia Pana, Zespół Taneczny Perełki z Leźna i Zespół dziecięcy Niezabôtczi. Niezastąpioną konferansjerką jasełek w drodze była Pani Maria Byczkowska.
Choć jasełka w drodze w Żukowie organizowane są po raz 12, to tradycja ma 800 lat. Tegoroczne hasło "W Jasełkach leży" jest fragmentem, prawdopodobnie XVII-wiecznej, kolędy "Nowy Rok bieży".