1

2

3

Po raz 7. przeszli ulicami Żukowa!

Tradycja Orszaku Trzech Króli na stałe wpisała się w tradycję Żukowa. Choć sama idea żywych Jasełek w Polsce istnieje od 10 lat, była inspiracją dla proboszcza żukowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Czesława Lasa. Kolejne edycje przeprowadzane w naszej gminie wprowadzały coraz to nowsze i śmielsze pomysły.

Tegoroczne spotkanie Trzech Króli rozpoczęło się tradycyjnie od scenki ukazującej pierwszy grzech, która rozegrana została pod Halą Widowiskowo-Sportową w Żukowie. Następnie Trzej Królowie wraz z obecnymi, pośród których znaleźli się również włodarze Powiatu Kartuskiego Starosta Bogdan Łapa, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Woźniak oraz Gminy Żukowo Burmistrz Wojciech Kankowski, Witold Szmidtke Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi, udali się za Gwiazdą w poruszającą drogę jaką były niedzielne Jasełka. W tym roku Królowie podróżowali na platormie ciągniętej przez ciągnik John Deere. Choć Gwiazda wciąż podążała do celu to żukowski Orszak na swojej drodze napotkał kilka scenek. Do najbardziej "czarnych" można zaliczyć "Diabły", gdzie za "efekty specjalne" odpowiadali strażacy z OSP w Żukowie. Do "Sklepiku" zaprosili członkowie grupy teatranej "Czeremuchy", gdzie ku uciesze zebranych promowali niezdrowe nawyki. Do pozostania i odpoczynku zachęcał sam Herod, w "Gospodzie" były jeszcze wolne miejsca. Niewątpliwym jasnym punktem tych Jasełek była żywa szopka przygotowana przez dzieci i ich rodziców ze Żłobka i Przedszkola w Bocianowie. Aniołki, owieczki oraz Święta Rodzina obwieszczali, że ostatnia stacja "Niebo" już niedługo. Przechodzący przez bramę otrzymywali "czyste" serca z esencjami z Pisma Świętego. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego czekała Święta Rodzina. Po uroczystych pokłonach oddanych przez Trzech Króli i złożeniu przez nich darów - złota, kadzidła i mirry - rozpoczęto wspólne kolędowanie do którego przygrywała Gminna Orkiestra Dęta z Żukowa wraz z rodziną Galińskich i "Józefem" - Oskarem Majkowskim.

Kolejna edycja "Orszaku" w przyszłym roku. Już nie możemy się doczekać pomysłów Organizatorów. A byli nimi Parafia Miłosierdzia Bożego w Żukowie wraz ze współorganizatorami Szkołą Podstawową nr 2 w Żukowie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Żukowie, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oddział w Żukowie i Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie.

Zdjęcia www.facebook.com/pg/okiszukowo/photos/?tab=album&album_id=1947927188659344

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine