1

2

3

Podziękowali za tegoroczne plony!

W minioną niedzielę rolnicy wraz z władzami samorządowymi Powiatu Kartuskiego podziękowali za tegoroczne plony. Jak podkreślał Starosta Dożynek Stanisław Szur tegoroczne zbiory są dobre, choć tegoroczna aura nie sprzyjała zbiorom.

W tym roku Dożynki Powiatu Kartuskiego obchodzono w Żukowie. Wspólne podziękowanie za zbiory rozpoczęto od uroczystej Mszy Św, której celebransem był Biskup Pomocniczy ks. Wiesław Szlachetka. Kościół pw. Miłosiedzia Bożego w Żukowie wypełnił się pięknymi wieńcami, przygotowanymi przez osiem gmin powiatu. Delegacje poszczególnych gmin brały czynny udział w sprawowanej Eucharystii; czytali modlitwy powszechne oraz składali dary - tegoroczne plony.

Po zakończonej Mszy Św. zebrani udali się na stadion, gdzie w uoczystym pochodzie przeszli do Parku nad Jeziorkiem na dalsze obchody tego wjątkowego święta. Na czele pochodu szła Okiestra Dęta z Żukowa, a tuż za nimi Starostowie Dożynek: Elżbieta Cichosz (gm Stężyca) i Stanisław Szur (gm. Żukowo).

Na scenie królowały nie tylko lokalne zespoły. Zespół taneczn Rapsodia, RZPiT Bazuny z Żukowa, Orkiestra Dęta z Łapalic, chór gospel Ascoltate napełnili zebarnych pozytywną energią. Kabaret "Kałamasz" rozśmieszył do łez, awstęp gwiazdy wieczoru Teresy Werner na długo pozostanie w pamięci obecnych.

Rozstrzygnięto kilka konkursów. Tegoroczne miano "Najpięniejszej Wsi" otrzymało Chwaszczyno. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy upleciono w Gminie Kartuzy, a najpiękniejszy kołacz wypieczono - w Gminie Żukowo.  

Ale działo się nie tylko na scenie. Każda z gmin przygotowała swoje stoisko. Wszystkie były barwne i wyróżniały się na tle innych swoistymi pomysłami. Na najmłodszych również czekały liczne atrakcje. 

Za rok znowu podziękujemy za plony, tym razem gospodarzem będzie Gmina Sulęczyno.

 

www.facebook.com/pg/okiszukowo/photos/?tab=album&album_id=1776775699107828

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine