1

2

3

Sędzina dla ,,Bezpiecznych Podopiecznych”

Grupa teatralna „Czeremuchy” działająca przy OKiS w Żukowie wystawiła spektakl Sędzina na Małej Scenie w Żukowie w dniu 20.06.2018r. o godz. 11.00. Na widowni zasiedli podopieczni Spółdzielni Socjalnej ,,Bezpieczni Podopieczni”, która rozpoczęła swoją działalność z początkiem 2015 roku.

Oferuje ona usługi opiekuńcze dla osób starszych i niepełnosprawnych. Celem jej jest jak najlepsza opieka nad podopiecznymi jak również zapewnienie im towarzystwa, rozrywki i wsparcia. Podczas opieki nad osobami zależnymi Spółdzielnia Socjalna „Bezpieczni Podopieczni” stara się zadbać nie tylko o ich potrzeby fizjologiczne i pielęgnacyjne ale również pomaga przy załatwianiu spraw życia codziennego takich jak zakupy, wizyty lekarskie czy formalności urzędowe. Tym razem mieli okazję obejrzeć widowisko teatralne, którego tematyką jest sytuacja inwalidy wojennego, który otrzymał wezwanie do spłaty kredytu, którego nie zaciągnął. Okazało się bowiem, że odziedziczył spadek, po dalekim krewnym, którego nie znał. Przybywa więc do sądu, by wyjaśnić sprawę. Przedstawienie ukazuje w sposób przerysowany i groteskowy obraz absurdalnej machiny sądowniczej. Sąd jest tu oczywiście jedynie przykładem skomplikowanej administracji urzędniczej, w której człowiek traktowany przedmiotowo czuje się zagubiony i bezradny. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Robert Redlicki a wystąpili w nim: Sławomir Dawidowski, Wojciech Podrażka, Witosław Pryczkowski, Klaudia Kuczyńska, Agnieszka Kąkol i Weronika Dysarz.

Warto dodać, że przedstawienie to zakwalifikowało się do IX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST i „Czeremuchy” pod sztandarem Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie pojadą do Gdańska (w poniedziałek 25.06), by zaprezentować swoją Sędzinę w trzydniowym przeglądzie teatralnym,
w którym wystąpi 13 zespołów teatralnych z całej Polski.

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine