1

2

3

Odkryli żukowskie dziedzictwo

Minioną niedzielę, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zaprosiliśmy Was do fascynującej podróży w czasie, odkrywając zakamarki historii i tradycji skryte w sercu urokliwego Żukowa. To spotkanie przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP stało się niepowtarzalną okazją do rodzinnej przygody i odkrywania tajemnic przeszłości.

 

Wszystkich, zarówno małych jak i dużych, ogarnęła energia twórczego działania podczas licznych warsztatów. Magdalena Maliszewska, nasza przewodniczka w podróży przez historię, przeniosła nas w czasy, kiedy kolejne pokolenia żukowskich Sióstr Norbertanek kształtowały losy miasta i świata.

 

 

 

W przytulnych salkach przy kościele odbyły się warsztaty i spotkania, które wprawiły nas w świat żywej historii. W ramach warsztatów "Ocalone Dziedzictwo" mieliśmy okazję poznać tradycyjne instrumenty ludowe, które były częścią dziedzictwa zespołu „Kaszubki” z Chwaszczyna. Ci z Was, którzy zdecydowali się, mogli nawet spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach. Pod czujnym okiem Bernadety Reglińskiej, mistrzyni haftu kaszubskiego, wszyscy chętni mieli okazję spróbować swoich sił w tej pięknej sztuce. Warsztaty "Inspirujące Dziedzictwo," prowadzone przez Izabelę Dembkowską, pozwoliły nam stworzyć własne magnesy, które staną się pamiątką tego wyjątkowego dnia.

 

 

 

Dla tych z Was, którzy ciekawi są historii Żukowa, była możliwość wirtualnego zwiedzania i przyjrzenia się nieistniejącemu już klasztorowi Sióstr Norbertanek. Po intensywnie spędzonym czasie na odkrywaniu przeszłości, można było zrelaksować się i delektować słodkim poczęstunkiem w Restauracji "Gryf" w Żukowie, korzystając z naszej wyjątkowej oferty.

 

 

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tego wydarzenia odkryli i docenili bogactwo dziedzictwa Żukowa. To był wyjątkowy dzień pełen nauki, inspiracji i wspaniałych wspomnień. Dla tych, którzy nas nie mogli wtedy odwiedzić, trzymajcie rękę na pulsie – kolejne przygody i odkrycia czekają na Was!

>>Zdjęcia<<

 

Więcej w tej kategorii:

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine