1

2

3

Rodzinna Podróż w Czasie: Odkryj Niezwykłe Dziedzictwo Żukowa!

 Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Was do magicznego świata historii i tradycji, który ukrywa się w sercu Żukowa, tuż przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. To będzie niezapomniana okazja, aby cała rodzina razem poznawała tajemnice przeszłości.

  Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas różnorodnych warsztatów. Przewodniczka, Magdalena Maliszewska, zabierze Was w fascynującą podróż do czasów, kiedy to żukowskie Siostry Norbertanki wpisały swoją historię na kartach świata. Niektóre z tych nazwisk przetrwały próbę czasu i pozostały z nami, jako ważny element dziedzictwa.

 

W godzinach od 14:00 do 18:00, w przytulnych salkach przy kościele, odbędą się warsztaty i spotkania, które przeniosą Was w świat żywej historii. W trakcie warsztatów "Ocalone Dziedzictwo" będziecie mogli zapoznać się z tradycyjnymi instrumentami ludowymi i nawet zagrać na nich. Mało kto wie, że haft kaszubski, który jest częścią naszego dziedzictwa, miał bliskość odejścia w zapomnienie. Jednak dzięki nieustającemu zaangażowaniu lokalnych hafciarek, ta sztuka nadal kwitnie i zdobi naszą przestrzeń. Zachęcamy Was do spróbowania swoich sił w tworzeniu choćby małego fragmentu wzoru pod czujnym okiem mistrzyni haftu kaszubskiego, Bernadety Reglińskiej.

 

Haft kaszubski to nie tylko piękne wzory na serwetkach, ale również zdobienie praktycznych przedmiotów codziennego użytku. W trakcie warsztatów "Inspirujące Dziedzictwo" Izabela Dembkowska pomoże Wam stworzyć własne kompozycje, które będziecie mogli zabrać do swoich domów. To będą nie tylko przedmioty użytkowe, ale również pamiątki tego wyjątkowego dnia.

 

Ci z Was, którzy mieli już okazję "przenieść się" w przeszłość i odwiedzić nieistniejący już klasztor Sióstr Norbertanek, mogą ponownie wcielić się w tę rolę, uczestnicząc w zaktualizowanej grze. To szansa, aby z bliska przyjrzeć się ornatom przechowywanym w Muzeum Norbertanek Żukowskich.

 

Kiedy już posilicie swojego ducha, nie zapomnijcie o ciele. Zabierzcie bon upoważniający do zniżki przy zakupie słodkiego poczęstunku i napoju w Restauracji "Gryf" w Żukowie. Bony te znajdować się będą przy poszczególnych punktach, gotowe do wykorzystania. To doskonały sposób na kontynuację rozkoszowania się tradycją. Pozostanie z Wami, jako pyszna pamiątka tego wyjątkowego dnia.

 

Klasztor w Żukowie był miejscem, do którego przyjmowano młode panie z zamożnych rodzin szlacheckich i mieszczańskich. Jeśli jesteście ciekawi, jakie nazwiska i jakie ziemie wnosiły te młode kobiety, koniecznie dołączcie do spotkania z Magdaleną Maliszewską. Oprowadzanie rozpocznie się o godzinie 14:30 i 16:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

 

 

To będzie wyjątkowa okazja do połączenia nauki z rozrywką i odkrycia fascynujących faktów z historii naszego regionu. Przyjdźcie i podzielcie się tą niezwykłą przygodą z nami!

 

Zapraszamy Was na rodzinne odkrywanie dziedzictwa Żukowa!

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine