1

2

3

Zanurz się w "Kaszubskich i greckich krajobrazach"

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie gości wystawę „Kaszubskie i greckie krajobrazy” Kostasa Milionisa.

 

W sobotę odbył się wernisaż prac Kostasa Milionisa. Wydarzenie przyciągnęło miłośników sztuki. Tematem wystawy są krajobrazy. Widoki zarówno lokalne – kaszubskie, jak i greckie.

To druga wystawa prac Kostasa w naszym Ośrodku. W 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć Kostasa z wystawą "Time Travel", gdzie zafascynował nas swoją niezwykłą sztuką. Artysta ma 60 lat i od ponad 20 lat jest mieszkańcem Banina, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi i oddał się swojej pasji - malarstwu.

Jego przygoda ze sztuką zaczęła się już w liceum, gdzie jego nauczycielka, malarka Pani Anousaka, wprowadziła go w magiczny świat sztuki. Szkoła Prototypos Evaggeliki Scholi wzbudziła w nim pasję do malarstwa, muzyki i historii.

Pochodzący z tradycyjnej greckiej rodziny, Kostas zdobył tytuł inżyniera, jednak jego serce zawsze było związane ze sztuką. Wyjechał do Polski do pracy i pozostał na dłużej. Stał się świadkiem transformacji Polski, co przyczyniło się do bogactwa jego twórczości.

Przez pewien czas pracował na morzu, co niosło ze sobą wiele stresu, ale także dało mu możliwość poznania różnych kultur. Po latach, zamieszkując na polskiej wsi, odkrył, że malarstwo to najlepszy sposób na rozładowanie napięcia. Znów zaczął malować.

Kostas rozwijał swoje umiejętności, stosując różne techniki, a jego prace coraz bardziej zachwycały widzów. Jego obrazy odzwierciedlają miłość do morza i natury, a światło odgrywa w nich kluczową rolę. Jego głównym celem jest oddanie ogólnej impresji i emocji, koncentrując się na kolorach i ich mieszaniu na płótnie.

Na wernisażu „Kaszubskie i greckie krajobrazy” mamy okazję podziwiać jego najnowsze dzieła, pełne wspomnień z młodości i drugiej młodości, które zainspirowały jego twórczość. Wystawę można odwiedzić do 8 września.

>>Zobacz zdjęcia<<

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine