1

2

3

Noc Muzeów z przygodami!

Muzeum Norbertanek Żukowskich, zwiedzanie nieistniejącego klasztoru dzięki wirtualnej rzeczywistości, warsztaty dla całych rodzin, koncert muzyki dawnej, drużynowa gra miejska czy klasztorne napitki i strawa czekały na chętnych podczas tegorocznej Nocy Muzeów organizowanej w Żukowie.

Żukowo jak co roku dołączyło do organizowanej przez gdański Instytut Kultury Miejskiej – Europejskiej Nocy Muzeów. W ramach tego wydarzenia chętne instytucje kultury z terenu Pomorza otworzyły swoje podwoje na nocne zwiedzanie. Podczas tego wydarzenia chętni mogli zwiedzić z przewodniczką Magdaleną Maliszewską Muzeum Norbertanek Żukowskich. A dzięki technologii wirtualnego zwiedzania można było przenieść się do nieistniejącego już klasztoru Norbertanek. Odważne osoby mogły zejść do krypt w podziemiach kościoła ponorbertańskiego czy wziąć udział w grze miejskiej "Nie taki duch straszny, gdy się z nim spaceruje". Rodziny miały okazję wziąć udział w warsztatach kreatywnych. Paweł Zagańczyk zadbał o oprawę muzyczną i dał koncert muzyki dawnej.

W grze miejskiej wzięły udział 73 drużyny. Gratulujemy rozwiązania zadań i mamy nadzieję, że była to dla was świetna zabawa.

>>Zdjęcia z wydarzenia<<

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine