1

2

3

Teatr na deskach Spichlerza!

Żukowska scena Spichlerza zamieniła się na deski teatru. Centrum Kultury gościło artystów krajowego kalibru oraz lokalnych. Dwa dni, dwa spektakle. Choć tematycznie zgoła inne, oba potrafiły rozbawić do łez.

 Spektakl „Żona do adopcji” opowiadał historię Adama, którego żona wyjechała. Mieszkanie nawiedził natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawił się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi zapukała przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności”.

Drugi spektakl, nie mniej abstrakcyjny i kuriozalny w swej tematyce, przeplatał w sobie wątki bosko-mitologiczne z ziemskimi. Reżyser i scenarzysta sztuki „Kaplica w półmroku” Robert Redlicki pokazał, że na poziomie absurdu wszystko się ze sobą łączy i tka nową, spójną rzeczywistość. Poznaliśmy przeto Prometeusza, Persefonę, Syzyfa, Diabła, Ewę, Kaina, Hela, Fausta, Guślarza i Dawida – chłopca z zapalniczką. Choć zdawać by się mogło, że ich losy są ze sobą niesplecione, nic bardziej mylnego. Spektakl „Kaplica w półmroku” sprawdziła znajomość obecnych z literatury…

Galeria zdjęć z „Żona do adopcji”

Galeria zdjęć z „Kaplica w półmorku”

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine