1

2

3

Piękny jubileusz Ascoltate!

 Od 10 lat swoim śpiewem i pasją do muzyki rozsławiają Żukowo w kraju i za granicą. W minioną sobotę chór Ascoltate obchodził swój jubileusz.

 

Koncert rozpoczął się wejściem chóru między widownią. Klimatycznej atmosfery dodały świece oraz dźwięki psalmu 119 "Order my Step". W pierwszej części chór zaprezentował utwory gospel. Pojawiła się jedna premiera "I love the lord", partię solową wykonała dyrygent Paulina Milczanowska. Byli chórzyści i pianista Justyna Belgrau dołączyli do jubilatów i wspólnie wykonali "This is the day." Po nim dyrygent złożyła podziękowania rodzinom muzyków, swoim rodzicom, dyrekcji OKiS, władzom oraz wykonawcom. Nastepnie Paulina otrzymała podziękowania od swojego zespołu Ascoltate.

W przerwie zaśpiewała Dominika Kwiatkowska i został wyświetlany teledysk zespołu "babyhats", który tworzy dwóch muzyków z zespołu.

Drugą część koncertu chór rozpoczął utworem "Uratowani" będąc wśród widowni, po czym entuzjastycznie wbiegł na scenę. Usłyszeliśmy takie utwory jak "Proud Mary", "Waterloo" w języku kaszubskim, czy też "Treat people with kindness" Harry'ego Styles. Na koniec koncertu zostało wystrzelone confetti w kształcie złotych gwiazdek, widownia poprosiła o bis, a następnie zespół Ascoltate otrzymał podziękowania od dyrekcji OKiS Aleksandry Rogalewskiej-Kani i Moniki Spychalskiej, zastępcy Burmistrza Tomasz Szymkowiaka, Marii Byczkowskiej i  Tyberiusza Tredera. Od Chóru Mieszanego „Harmonia” z Żukowa wraz z dyrygentem Witoldem Treder i żoną Alicją, „Scholi Armia Pana” wraz z Barbarą Dawidowską, Chóru „Norbertanki” wraz z Piotrem Kitowskim i wielu zaproszonych osób.

Gratulacje swojej byłej studentce złożyła także profesor Monika Zytke.

 

Na zakończenie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i okolicznościowego tortu.

 

Krótka historia:

Chór powstał w listopadzie 2011 roku, początkowy skład tworzyło 15 osób w przedziale wiekowym 12-40 lat. Spotykaliśmy się dwa raz w tygodniu na próbach na Małej Scenie przy Publicznym Gimnazjum nr 2. Skupiliśmy się na muzyce gospel a’cappella, później dołączyli do nas instrumentaliści. Z czasem chór ewaluował i przez te w sumie 11 lat śpiewało z nami 27 osób oraz 11 instrumentalistów pochodzących z przeróżnych miejscowości nie tylko z terenu Kaszub. Występowaliśmy na festiwalu „Blues w Leśniczówce” w Mirachowie i w Kawiarence „Pod Refektarzem” w Kartuzach; koncertowaliśmy w kościołach w Żukowie, Hopowie, Przyjaźni, Chwaszczynie i Miłomłynie oraz podczas Jarmarków Bożonarodzeniowych, Żukowskiego Lata Muzycznego, Sobótkach i innych uroczystości gminnych. W 2014 roku reprezentowaliśmy Gminę Żukowo w Saint-Junien we Francji. W naszym repertuarze znajdują się utwory gospel, sakralne, a także rozrywkowe w aranżacjach popowych i rockowych. Śpiewanie w chórze daje nam wiele satysfakcji i radości, pozwala też rozwijać swój talent i dzielić się nim z innymi. 

W 2015 przyjął nazwę ASCOLTATE (wł. Słuchajcie)

 

SOPRANY:

1.       Joanna Głowacka

2.      Klaudia Kuczyńska

3.      Paulina Tuszkowska

 ALTY:

1.       Paulina Dera

2.      Katarzyna Pakura

3.      Patrycja Wojowska

TENORY:

1.       Iga Pobłocka

2.      Mariusz Szwaba

3.      Krzysztof Wysocki

Gościnnie: Dominika Kwiatkowska

ZESPÓŁ:

Monika Pionk – piano

Paweł Kryczka – gitara

Maciej Adamczyk – gitara basowa

Maciej Chrzęszczyk - perkusja

     Dyrygent: Paulina Milczanowska

 

Nagłośnienie: Tomasz Ćwikła

Oświetlenie: Arkadiusz Krauze

 

>>Galeria zdjęć<<

 

fot. Maurycy Śmierzchalski

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine