1

2

3

Muzyczna podróż sentymentalna

„Piosenka dobra na wszystko” pod takim hasłem Olga Bończyk wraz z muzykami zaprosili do wspólnej podróży. Koncert zorganizowany w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego cieszył się ogromną przychylnością słuchaczy.

 

Trzeci już z koncertów lipcowego Festiwalu, w ramach którego miłośnicy muzyki spotykają się pod sceną przy dziedzińcu kościoła pw. WNMP w Żukowie, wzbudził i rozbudził wiele emocji. Olga Bończyk wraz z Piotrem Wrombelem (piano), Bartkiem Szetelą (kontrabas) i Krzysztofem Szmańdą (perkusja) zabrali melomanów w sentymentalną podróż po najpiękniejszych przebojach z lat ‘50, ’60 i ’70 ubiegłego wieku.

- Na program koncertu składają się piosenki polskie z lat mojego dzieciństwa. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta. Próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70.tych. Nie wiem czy to tylko sentyment do dawnych lat, ale nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst piosenki. Postanowiłam więc przywołać je do życia, i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach. Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel - jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych, aranżer i kompozytor. Wierzę, że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale stanie się dla Państwa - słuchaczy - czystą przyjemnością i powrotem do minionych lat młodości.- opowiada o swoim projekcie muzycznym Olga Bończyk.

Podczas koncertu można było usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Obecni na dziedzińcu słuchacze wraz wokalistką wykonywali znane i lubiane przeboje.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert „Piosenki z filmów Bonda”.

 

>>Zdjęcia<<

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine