1

2

3

Kolorowo-Balonowy Dzień Dziecka za nami!

 Choć pogoda podczas tegorocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka nie rozpieszczała i od czasu do czasu zrosiła nas deszczem i ogrzała słonkiem, to frekwencja dzieci była ogromna. Przed dmuchańcami ustawiały się długie kolejki, malowanie twarzy również cieszyło się powodzeniem. Występy artystyczne wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. A kulminacją wydarzenia był koncert zespołu Małe TGD. Ale od początku…

Wydarzenie otworzyły Dyrektorki – Aleksandra Rogalewska Kania z Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie oraz Barbara Bulczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie. Oba ośrodki współpracują przy organizacji tego wydarzenia od kilku lat. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się pod nazwą Festyn integracyjny jesteśmy wśród Was „Kolorowo-balonowo”. Podczas otwarcia na scenie nie zabrakło również Julity Hudela, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom SOSW w Żukowie, Wojciecha Kankowskiego Burmistrza Gminy Żukowo oraz Jolanty Tersa Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Powiatu Kartuskiego. Organizatorzy oraz włodarze złożyli dzieciom z okazji ich święta życzenia. Spod sceny wypuszczone zostały również gołębie, które zakreśliły kilka kółek nad parkiem i poleciały do gołębnika.

 

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie wraz z opiekunami przygotowali kilka występów artystycznych, które przyciągnęły sporą widownię. Zaprezentowały się zespoły taneczny „Wolt”, muzyczny „Lubię to” oraz dzieci z grupy teatralnej.

 

W przerwach między blokami artystycznymi odbywały się liczne konkursy. Chętnie brały w nich udział nie tylko dzieci ale i ich rodzice. Część zagadek była kierowana właśnie do tych nieco „starszych” dzieci. Przeprowadzony został także konkurs na najlepszy balonowy kostium. Nagrody w tej rywalizacji ufundowała firma Auto Miras. Dużo emocji wśród młodszych i starszych, wzbudził wóz strażacki, który w pełnej gotowości wjechał na plac, gdzie miał się odbyć pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarowej. Odbywały się również liczne warsztaty i gry zręcznościowe. Panie animatorki malowały buzie i wykonywały brokatowe tatuaże. Nie zabrakło także kramiku z pracami wychowanków z żukowskiego SOSW. Jak co roku największą popularnością cieszyły się dmuchańce i karuzela. Choć kolejki do tych atrakcji były spore, to uśmiechy na buziach pociech rekompensowały czas oczekiwania. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert zespołu Małe TGD.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Kartuskiego wraz z Burmistrzem Gminy Żukowo. Organizatorami Dnia Dziecka byli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. im. Biskupa z Miry Świętego Mikołaja wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie. Partnerami wydarzenia byli Powiat Kartuski, Gmina Żukowo, Auto Miras, Wyspa Frajdy oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oddział Kartuzy-Żukowo.

>>Kliknij by zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia<<

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

lipiec 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine