1

2

3

Zabierzemy Was w podróż do przeszłości z technologią VR!

 Projekt „Podróż do przeszłości – odbudowujemy klasztor żukowskich norbertanek!” zgłoszony przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie otrzymał dofinansowanie w kwocie 62 tys. zł z programu „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski. Do projektu nadesłano 641 zgłoszeń. Żukowskie przedsięwzięcie jest jednym ze 106 projektów wybranych do realizacji w ramach programu dotacyjnego.

 Żukowski zespół poklasztorny jest perełką architektoniczną Kaszub, a sam klasztor zakonu sióstr norbertanek istniał do połowy XIX w. Dzięki nowemu rozwiązaniu technologicznemu VR (wirtualna rzeczywistość) będzie można zwiedzić nieistniejący już klasztor. Wygenerowanie trójwymiarowej przestrzeni pozwoli doświadczyć efektu świata wirtualnego w sposób rzeczywisty (imersja). Forma ta pozwoli na poruszanie się po klasztorze, zwiedzanie jego pomieszczeń, dotykanie i oglądanie wirtualnych przedmiotów, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Zwiedzanie VR będzie połączone ze zwiedzaniem zachowanego kościoła, Muzeum Norbertanek Żukowskich oraz warsztatami inspirowanymi rzemiosłem sióstr.

 

To przedsięwzięcie mające na celu przede wszystkim odkrywanie, utrwalanie i upowszechnianie wiedzy o lokalnym dziedzictwie historycznym i kulturowym oraz tworzenie atrakcyjnych warunków uczestnictwa w kulturze. Projekt łączy w sobie cechy edukacyjne z animacyjnymi przy zastosowaniu nowych technologii angażujących odbiorców. Wirtualne zwiedzanie dostępne będzie dla mieszkańców Gminy Żukowo i turystów.

 

Takie zastosowanie technologii VR w upowszechnianiu lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego jest swoistym ewenementem w działalności pomorskich instytucji kultury.

 

O szczegółach projektu będziemy jeszcze informować na stronie www.okis-zukowo.pl.

Wyniki naboru

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

maj 2022
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine