1

2

3

MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON ŻUKOWO 09.05.2022

To była pierwsza w tym roku edycja MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MATARON, która odbyła się w pełnym słońcu w przepięknej lokalizacji w parku nad żukowskim jeziorkiem.

Świetna pogoda oraz urozmaicona pętlą XC trasa maratonu w Żukowie sprawiła, że frekwencja była bliska 400 osób. Do tego doskonała oprawa zawodów, miasteczko oraz wyznaczone miejsce do kibicowania sprawiły, że ta Niedziela była nie lada gratką nie tylko dla uczestników, ale także dla każdego kibica czy fotoreportera.

 

Trasa dość szybka lecz pełna niespodzianek technicznych takich jak przejazd przez rzekę czy jak wspomniano trudna końcówka po pętli XC, gdzie kilka lat temu odbył się wymagający Puchar Polski XCM.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse:  MEGA około 54km oraz SPEED około 27km. Na dystansie MEGA stanęło blisko 80 śmiałków. Zdecydowanie był to dystans dla najlepszych o czym świadczą wyniki, gdzie ponad kilkunastu zawodników wpadło na metę w bardzo do siebie zbliżonych odstępach czasowych. Dystans MEGA rozstrzygnął się na ostatnim kilometrze do mety podczas przejazdu przez rockgardeny oraz sztywne ścianki. Tutaj najlepszy okazał się Artur Sowiński z klubu Jan Tadzik Rowery. Pośród kobiet najlepsza była  Klaudia Cichacka z Metrobikes.pl.

Dystans SPEED od początku wydawał się wygrany przez Damiana Cibę z Tako Team, który niestety uległ groźnemu upadkowi na kilkadziesiąt metrów przed metą jadąc z blisko 10 minutową przewagą nad resztą stawki. Dystans ten wygrywa Dawid Przybylski z KK Dziki Team Kwidzyn oraz Katarzyna Grochowska z Team MX Skórcz.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję 22 Maja w malowniczych Kartuzach, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania min. podjazd pod najwyższe pomorskie wzniesienie – Wieżycę.

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:

1.      Artur Sowiński (Jan Tadzik Rowery)

2.      Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team Cumulus)

3.      Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork)

OPEN KOBIET dystans MEGA:

1. Klaudia Cichacka (Metrobikes.pl)

2. Adrianna Osińska (Wysepka)

3. Anna Kołatka (KKK Dziki Team)

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:

1.      Dawid Przybylski (KK Dziki Team Kwidzyn)

2.      Mateusz Kudyk,

3.      Mateusz Tengowski (KK Dziki Team Kwidzyn)

OPEN KOBIET dystans SPEED:

1.      Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)

2.      Wiktoria Klawitter (Klub Kolarski Lew Lębork)

3.      Justyna Kaszubowska-Teofilak (TA KO Team)

Media

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine