1

2

3

Prawie pół tysiąca biegaczy na 30. Żukowskim Przełaju!

Prawie pół tysiąca biegaczy stanęło na starcie 30 Żukowskiego Przełaju. W minioną niedzielę w Parku nad Jeziorkiem miało miejsce święto biegowe Żukowa. Impreza rozpoczęła się od III Żukowskiej Sztafety. We wszystkich sztafetach biegowych zwyciężyły ekipy z grupy Kujawscy Runners, natomiast w nordic walking Aktywni Postomino, a resztę najwyższych miejsc podium zgarnęły zespoły Polipack Team GWE. Kolejnym punktem programu był bieg na 6 km, w którym najlepsi okazali się Andrii Pyvovar z Kijowa i Ewelina Paprocka z Luzina. Następnie na starcie stanęli najmłodsi, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych w 17 biegach. A na koniec prawdziwa gratka – czyli Bieg Woja Żuka, bieg z przeszkodami, który był tak widowiskowy, że przyciągnął sporą widownie. Tutaj najlepsi na mecie byli Łukasz Kujawski z Żukowa i Patrycja Teska z Gdyni.

 

 

Szczegółowe wyniki na stronie www.elektronicznezapisy.pl.

 

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, a także dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych.

 

A na najlepszych czekały medale, puchary, nagrody rzeczowe, vouchery, a także nagrody finansowe. Wręczali je Wojciech Kankowski, burmistrz Gminy Żukowo, Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Andrzej Karczewski, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji, a także Aleksandra Rogalewska – Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

 

Imprezę wsparli Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Kaszubskie Składy Handlowe Żukovia i Gabinet Podologiczny Dorota Woźnica.

 

 

 

Arkadiusz Krauze

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

maj 2022
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine