1

2

3

Świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości!

 

 

Od 103 lat Polska jest krajem niepodległym i suwerennym. Co roku na pamiątkę tego wydarzenia miliony Polaków świętują.

W Żukowie gminne obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem proboszcza parafii pw. WNMP ks. Krzysztofa Sagana z udziałem ks. wicedziekana dekanatu żukowskiego ks. Daniela Knapińskiego i ks. prałata Stanisława Gackowskiego. Ksiądz proboszcz, gospodarz miejsca, w którym odbywały się uroczystości wygłosił porywające i w duchu patriotycznym kazanie. Zasłuchali się w niego włodarze Powiatu, Gminy, radni Rady Powiatu i Gminy, delegacje szkół, poczty sztandarowe, kombatanci, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz mieszkańcy przybyli na uroczystości. Ksiądz proboszcz szczególnie podziękował rodzicom, którzy przyprowadzili na uroczystości swoje dzieci, bo dzięki temu od najmłodszych lat uczą ich patriotyzmu i pokazują gdzie są ich korzenie.

 

Po zakończeniu Mszy Świętej zebrani udali się w pochodzie, prowadzonym przez Gminną Orkiestrę Dętą pod przewodnictwem kapelmistrza Pawła Gruby, pod pomnik NMP Królowej Korony Polskiej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Ks. Krzysztof Sagan odmówił krótką modlitwę za poległych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę, a Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski w swoim przemówieniu odwołał się pamięcią do synów tej ziemi, którzy walczyli w szeregach 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i oddali w jej obronie swoje życie.Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiemdla wszystkich uczestników.

 

Obchody 11 Listopada nie zakończyły się na przedpołudniowych uroczystościach. Wieczorem w Centrum Kultury Spichlerz odbył się koncert zespołu Klenczon Projekt, który przypomniał przeboje solisty „Czerwonych Gitar” i „Trzech Koron” porywając publiczność do wspólnej zabawy.

>>Kliknij i zobacz zdjęcia z Gminnych Obchodów<<

>>Kliknij i zobacz zdjęcia z koncertu<<

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine