1

2

3

Dynia bohaterką sobotnich warsztatów

 

Październik w ogrodnictwie, podobnie jak cieplejsze, poprzedzające go miesiące, obfituje w zbiory. Jesienne płody rolne są bogactwem natury. Należy do nich między innymi dynia.

 

 

To właśnie dynia stała się inspiracją do zorganizowania spotkania „Gdy od dyni głowa dymi”. Naukę stylu życia „zero waste” można proponować i propagować już wśród dzieci. Właśnie podczas sobotniego spotkania każde z dzieci otrzymało dynię. Na początku każde z nich wydrążyło swój owoc. Dynia uznawana jest za owoc, ze względu na swój słodki miąższ. Wydrążone owoce przeznaczone zostały na latarnie, a twardy miąższ posłużył do przygotowania dyniowych babeczek. Podczas spotkania dzieciaki miały świetną okazję do krótkich zajęć sensorycznych. W trakcie zajęć oddzielały pestki od miąższu. Każde z dzieci otrzymało „pakiet” pestek, które na wiosnę będzie mogło posadzić w swoich ogródkach.

 

W czasie kiedy piekły się babeczki, dzieciaki uczestniczyły w dyniowych warsztatach plastycznych. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Łączy nas Eko" realizowanego przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

>>Kliknij żeby obejrzeć zdjęcia<<

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine