1

2

3

Nim zaczniesz działać - zapytaj!

 

Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach cyklu Dostępne Domy Kultury przeprowadza spotkania, w czasie których pracownicy Instytucji Kultury są szkoleni, by zapewnić lepszy dostęp do IK osobom z niepełnosprawnościami.

 

Dzięki temu cyklowi, w ostatnią środę, gościliśmy u siebie Fundację Kultury bez Barier. Wraz z nami szkolili się pracownicy Biblioteki Gminy Żukowo, Gminnego Domu Kultury w Lini i Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

 

 

Mieliśmy niebywałą okazję do spojrzenia na świat z perspektywy osoby z niepełnosprawnością. Zastanawialiście się kiedyś jak to jest nie słyszeć, nie widzieć lub poruszać się na wózku? My mieliśmy niebywałą okazję się o tym przekonać. Podczas kilkugodzinnych zajęć, nauczyliśmy się migać podstawowe zwroty i „Sto lat”. Założyliśmy maseczki, żeby nie widzieć i poczuliśmy się fizycznie jak osoby z dysfunkcjami wzroku, które są „porywane” w celach udzielenia im pomocy. Niestety nikt nie zapyta ich o zdanie. A także poznaliśmy perspektywę osób z niepełnosprawnościami ruchu.

 

Z całego serca dziękujemy Izie, Oli i Robertowi za ich czas i cierpliwość. Dzięki naszym szkoleniowcom, zyskaliśmy nową perspektywę spojrzenia nie tylko na nasz budynek, ale i nasze działania – które choć szczere i płynące z chęci niesienia pomocy często powodują więcej zamieszania niż pożytku. Hasło, które zapamięta każdy z nas to na pewno: zanim zaczniesz działać – zapytaj.

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine