1

2

3

Najszybsi na mecie!

Żukowscy biegacze korzystają z wolnych, letnich dni gdzie uczestniczą w zgrupowaniach i przygotowują się na bicie własnych rekordów życiowych. Najlepszymi przykładami są członkowie Gminnego Klubu Sportowego Żukowo sekcja lekkoatletyczna, którzy w ostatnim czasie wystartowali w kilku zawodach, z których przywieźli nie tylko medale, ale także satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Daniel Lidzbarski czas wakacji wykorzystał na szlifowanie swoich umiejętności podczas zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Tucholi. Wytężona praca i włożony wysyłek zaowocował brązem podczas zawodów w Chojnicach na dystansie 1000m. Jego zespołowy kolega Mikołaj Półczyński biorący udział w tym samym biegu uplasował się na 13. miejscu. Ich koleżanka Magdalena Rybandt na dystansie 600m zajęła 11. miejsce.

Dzień po odniesieniu sukcesów przez swoich kolegów z drużyny na starcie Mistrzostw Województwa U18 i U20 (23.08) stanęła Julia Mikołajewska. Żukowska lekkoatletka pobiegła na dystansie 800m. Ten złoty bieg przyniósł jej nie tylko najwyższe miejsce „na pudle”, ale także nowy rekord życiowy.

Informacja nadesłana: Krzysztof Król