1

2

3

Wszystkie ręce na pokład!

W minioną niedzielę już po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Wielkiej Pomocy. Na ulice nie tylko polskich miast i miasteczek wyszli wolontariusze kwestujący na rzecz zapewnienia najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej. Żukowski sztab już po raz dziesiąty włączył się w tę ogólnopolską akcję niesienia pomocy najmłodszym. Choć na oficjalny wynik trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to również w tym roku pobiliśmy rekord, gdyż dzięki Wam już teraz mamy prawie 75.000.

 

„Wszystkie ręce na pokład!” takie hasło przyświecało tegorocznemu Finałowi. W niedzielę na ulice Chwaszczyna, Leźna, Przyjaźni, Skrzeszewa, Niestępowa oraz Żukowa wyszło 55. wolontariuszy. W akcję rozgrzania serc włączyło się również jedenaście firm, które kwestowały na rzecz WOŚP do Skarbon Stacjonarnych.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od organizowanego od pięciu lat biegu „Policz się z cukrzycą”. Bieg został zorganizowany na dwóch dystansach: 2 i 4 km. A na startach stanęło włącznie 200 zawodników. Każdy z biegaczy otrzymał pakiet startowy, pamiątkowy medal, a po biegu regeneracyjny posiłek. Na najlepszych czekały puchary. Wiele emocji, jak co roku wzbudziło losowanie upominków pośród biegaczy.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo wraz z Aleksandrą Rogalewską – Kanią  Szefem żukowskiego Sztabu. Obecnym serca rozgrzały uczennice SP nr 2 w Żukowie i SP w Baninie: Angelika Formella, Maja Kwidzińska, Aleksandra Dziemaszkiewicz, Nikola Miąskowska, Natalia Durkiewicz, duet: Marcelina Białek i Natalia Durkiewicz. Swój talent wokalny rozwijają pod okiem niezwykle zaangażowanej w muzykę pani Emilii Durkiewicz. Swoim wokalem obecnych zaczarowały także Patrycja Markowska, Iga Pobłocka oraz Dominika Kwiatkowska, a pokazem tanecznym Julia Tarasiuk, kótra zainspirowała niejedną młodą tancerkę. Przed zebranymi zaprezentowały się także zespoły: „Perełki” z Leźna, które od 1998r., dzięki charyzmie i choreografii pani Ireny Stoppy, działają i aktywnie włączają się nie tylko w życie kulturalne naszej Gminy. Swoim występem przyciągnęły do siebie także STARS Cheerleaders, których prowadzącą jest Klaudia Węgrzynowska. Dziewczynki należą do sekcji działającej przy Akademii Młodego Sportowca.

Wiele się działo na scenie, sporo również pod nią.W tym roku w Żukowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz dziesiąty, dlatego przy wejściu każdy mógł zobaczyć wystawę zdjęć z poprzednich Finałów. Jak co roku nie zabrakło „Kąciku Łasucha”, o którego smaczne zaopatrzenie zadbali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2. „Kramik” również cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy miłośnik psów mógł się dowiedzieć czegoś więcej nie tylko o swoich pupilach, ale również o psich zaprzęgach na stanowisku „ESkimoteam”, a wraz z żukowskim kołem wędkarskim PZW 82 "Gryf", najmłodsi i ci nieco starsi mogli spróbować swoich sił w wędkowaniu ryb z planszy i poznać rodzime gatunki ryb. Każdy chętny mógł zgłosić się jako potencjalny dawca komórek macierzystych i być może pomóc swojemu bliźniakowi genetycznemu w walce z chorobą. A ratownicy medyczni udzielali praktycznych rad w udzielaniu pierwszej pomocy. Razem ze Scottim było można próbować swoich sił w programowaniu. Na najmłodszych czekały warsztaty plastyczne, malowanie buziek  oraz „dmuchańce”. Wszyscy chętni mogli uwiecznić swoje radosne miny korzystając z Fotobudki Flash & Fun.

Tegoroczny Finał nie udałby się bez Darczyńców i Sponsorów. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować klubom i firmom: Arka Gdynia, Arka Rugby, Auto Miras, Berendsen, Bank Spółdzielczy Tczew, Biblioteka Samorządowa w Żukowie, Bowling Mach, Champion Sport, Cukiernia Markiza, Dakkar, Elis, EskimoTeam, FitPanda, FotobudkaFlash&Fun, GoodTime, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żukowie, Interplastic, J D Hein, klasy mundurowe z ZSZiO w Żukowie, Koło Wędkarskie PZW 82 „Gryf”, Lonza Nata, Marba Sport, Max&Xawier, Nowonaludowo.pl, Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie, Oriflame, Park Ewolucji w Sławutówku, Policja w Żukowie, Salon Urody ProNatura, Przedszkole i Żłobek Bocianowo, Przedszkole Kogucik, Przewozy Autokarowe Zbigniew Gosz, Restauracja Gryf, Restauracja Pastelowa, Sportnakaszubach.pl, Sportpoland, StepOut, Studio Tańca „Mambo”, Szkoła Językowa MyTime, Dyskoteka „Wesele”, Wyspa Frajdy, Żużel Gdańsk Wybrzeże.

Bez nich nie udałoby się przygotować tegorocznego Finału, a także przeprowadzić licytacji. Największym powodzeniem cieszył się jak zawsze kosz wędlin przekazany na licytację przez Gminną Spółdzielnię, który został wylicytowany za kwotę 410 zł. Bon na luksusowy samochód na weekend od firmy AutoMiras „poszedł za” 710 zł. Piniata wypełniona cukierkami wraz z kuponem na zabawę w Wyspie Frajdy znalazła nowego właściciela, który do puszki wolontariuszy wrzucił 500 zł. Na tegoroczną licytację trafiły ręcznie malowane kubki od Nowonaludowo.pl. Kubki wyjątkowe, bo powstały jedynie cztery takie sztuki, z każdą licytacją koszt każdego z nich rósł! W czasie ostatniej osiągnął kwotę 360 zł!

O godz. 20.00 rozbłysło tradycyjne „światełko do nieba”, Jednak nie było fajerwerków, a światełko stworzyli obecnina Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie uczestnicy. Przed nim zobaczyć było można krótki film podsumowujący dziesięć wspólnych Finałów, a także uczcić śp. Pawła Adamowicza. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Wciąż zachęcamy wzięcia udziału w aukcjach Allegro prowadzonych przez nasz Sztab, tym bardziej, że już wkrótce pojawią się nowe oferty:

https://allegro.pl/uzytkownik/sztabzukowo?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-4-1127

 

WYNIKI BIEGU

Dystans 2 km

 

K 0-29

1 – Ewa Pasierbska (Gdańsk)

2 – Paulina Żuchowska (Gdańsk)

3 – Weronika Lewandowska (Widlino)

 

K 30+

1 – Monika Kopczyńska (Gdańsk)

2 – Justyna Kankowska (Luzino)

3 – Magdalena Kruszewska (Gdańsk)

 

M 0-29

1 – Robert Kordecki (Wielki Klincz)

2 – Seweryn Baran (Gołczewo)

3 – Kordian Kankowski (Luzino)

 

M 30+

1 – Leszek Wróblewski (Kościerzyna)

2 – Paweł Różycki (Gdańsk)

3 – Waldek Kowalski (Borkowo)

 

Dystans 4 km

 

K 0-29

1 – Dominika Kankowska (Luzino)

2 – Sylwia Leliwa (Gdańsk)

3 – Ewa Czerpaniak (Gdańsk)

 

K 30+

1 – Paulina Kalinowska (Kiełpino)

2 – Monika Kopczyńska (Gdańsk)

3 – Urszula Boniewska (Żukowo)

 

M 0-29

1 – Robert Kordecki (Wielki Klincz)

2 – Adrian Szmidt (Kaliska)

3 – Marcin Data (Warzenko)

 

M 30+

1 – Leszek Wróblewski (Kościerzyna)

2 – Rafał Borzyszkowski (Wielki Klincz)

3 – Konrad Zalewski (Gdynia)

 

 

Media

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine