1

2

3

Wytańczą sobie tytuły!

 

Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS oraz IX Ogólnopolskim TurniejuTańca Sportowego w Żukowie, który odbędzie się  01.12.2019 na Hali Sportowo – Widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2, ul. Armii Krajowej 2E.

 

          Turniej tańca towarzyskiego to jedna z bardziej barwnych i widowiskowych imprez w Powiecie Kartuskim. To już IX edycja turnieju, która na stałe wpisała się w kalendarz turniej ogólnopolskich. Wydarzenie jest organizowane pod Honorowym Patronatem Starosty Kartuskiego i pomocy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie oraz Gminy Żukowo.

          Celem turnieju jest popularyzacja sportowego tańca towarzyskiego jako formy wychowania, edukacji, rekreacji i rozrywki oraz walorów artystycznych, konfrontacja umiejętności par tanecznych, a także spotkanie dzieci i młodzieży

o wspólnych zainteresowaniach. Taniec z całą pewnością jest interdyscyplinarny bowiem z jednej strony jest to sport - dlatego też coraz częściej mówi się o tańcu towarzyskim, ale o tańcu sportowym, ale jest to jednocześnie forma wszechstronnego rozwoju człowieka. Patrząc na tancerzy, nawet dzieci można bardzo wiele powiedzieć o ich osobowości, charakterze. Często właśnie te pozytywne cechy ujawniają się właśnie poprzez taniec. Wielokrotnie można zauważyć z pozoru bezbarwnego nijakiego chłopaka czy dziewczynę, którzy na parkiecie przykuwają uwagę emanującą z nich radością i niezwykłą ekspresją. Turniej popularyzuje taniec towarzyski na najwyższym poziomie i to nie tylko jako formę użytkową, lecz przede wszystkim formę sportowej konkurencji. Dodatkowym punktem turnieju będzie specjalny blok taneczny dedykowany dla dzieci przedszkolnych powiatu kartuskiego mający na celu popularyzacje tańca wśród małych dzieci, współzawodnictwa i integracji. W mistrzostwach par przedszkolnych weźmie udział około 100 par, których już od najmłodszych lat uczymy tańczyć w placówkach przedszkolnych. Każde dziecko przedszkolne zostanie nagrodzone medalem i upominkiem.

          Ta część festiwalu jest dla nas najważniejsza, pragniemy pokazać dzieciom, że warto ciężko pracować nad doskonaleniem swoich umiejętności bo za tym idzie sukces.

           Festiwal oprócz tego, że daje możliwości zaistnienia naszym dzieciom i młodzieży na parkietach profesjonalnego turnieju tańca, promuje również  nasz region w środowisku tanecznym Polski.

          Kolejnym celem turnieju to wydarzenie kulturalne dla społeczeństwa powiatu kartuskiego, ponieważ  w specjalnym pokazie tanecznym Show Dance na Gali Wieczornej o godz. 1830 zobaczymy uczestników programu Taniec z Gwiazdami oraz World of Dance Polska Sarę JANICKĄ i Kamila KUROCZKO.

          W tym roku organizatorzy mają specjalną ofertę dla mieszkańców Gminy Żukowo wstęp wolny za okazaniem Karty Mieszkańca na Galę Wieczorną na godzinę 18.30.

          Turniej jest również okazją do promocji stylu życia opartego na uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych społeczności miejscowej.

          Pary uczestniczące w Grand Prix Polski mają możliwość zdobyć punkty, które umożliwiają im start w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski i zdobycie cennych punktów do rankingu ogólnopolskiego.

                                       

 

Szacujemy, że w turnieju weźmie udział:

Pary przedszkolne – 100 par przedszkolnych

Turniej punktowy – 180 par tanecznych

Grand Prix Polski – 80 par tanecznych

 

Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS i IX Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Żukowa odbędzie się 01.12.2019 od godz. 09.00 do 21.00 w 4 blokach tanecznych.

Informacja nadesłana: Joanna Zięba, Studio Tańca MAMBO

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine