1

2

3

Grecja zawitała do Żukowa – niezwykła wystawa

W minioną sobotę Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie miał przyjemność zaprosić na wernisaż malarstwa Kostasa Milionisa. Artysta urodził się w Atenach, a od blisko 20 lat jest mieszkańcem Banina.

 

Na wernisażu w Centrum Kultury – Spichlerz w Żukowie, malarz-amator zaprezentował dwadzieścia spośród swoich prac. Znalazły się wśród nich pejzaże, charakterystyczne zabytki Aten, czy też portrety. Spotkanie rozpoczęło się
od krótkiego poznania samego autora. Zebrana publiczność miała okazję dowiedzieć się, że zainteresowanie malarstwem Kostasa Milionisa rozpoczęło się już w szkole. Jak sam przyznaje, do Polski przyleciał na kilka dni. Został na dłużej. Los tak pokierował jego życiem zawodowym, że do pasji malarskiej powrócił dopiero
po przeprowadzeniu się do Banina. Podczas tworzenia najważniejsza dla niego jest impresja, wymowa dzieła, jego inspiracją jest światło, a muzą – żona. Maluje swoje wspomnienia. Prace nad portretami rozpoczął stosunkowo niedawno, dlatego do ich tworzenia potrzebuje zdjęcie. Maluje osoby, które dla niego coś znaczą lub zaintrygowała go ich twarz.

Podczas spotkania każdy z obecnych miał możliwość zadania mu kilku pytań. Po tej części, rozpoczęła się kontemplacja prezentowanych dzieł, a także poczęstunek, przygotowany przez Tawernę Grecką LUKULLUS z Gdańska.

Wystawę można zwiedzać do 17 listopada (prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 790 430 280)

 

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine