1

2

3

A to Polska właśnie!

Żywe kolory, piękny śpiew i cudowna gra orkiestry przeniosły słuchaczy w różne regiony Polski, ukazując ich ludowość i barwy. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pozostawił po sobie łzy wzruszenia, niedosyt oraz rozbudził ciekawość by samemu wyruszyć i odkryć Polskę.

 

Niedziela. Czas dla rodziny. Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaproponował koncert, który połączył pokolenia. Zespół „Śląsk”, który po raz pierwszy wystąpił w Żukowie, zabrał zebranych na wycieczkę po barwnych regionach Polski. Na widowni zasiedli m.in. Starosta Bogdan Łapa, włodarz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Radni Gminy z Przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke na czele.

Zespół w swoim programie przybliżył nie tylko najpiękniejsze ludowe tańce, przedstawił piosenki i przyśpiewki, które każdy z nas poznał w dzieciństwie, ale również orkiestra zaprezentowała najwyższy kunszt artystyczny. Było to możliwe dzięki niezastąpionej dyrygenturze Pana Krzysztofa Dziewięckiego. Artyści w skupieniu sczytywali jego kolejne interpretacje. Tancerze oraz chór zaprezentowali stroje ludowe m.in. rozbarski, beskidzki, podhalański, łowicki czy krakowski. Słuchacze mieli niebywałą przyjemność posłuchać partii solowych w wykonaniu m.in. Magdaleny Świątek, Piotra Koprowskiego, Izabeli Mireckiej. Wykonali oni znane i lubiane pieśni ludowe: „Szła dzieweczka”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Ondraszek” czy też „Głęboka studzienka”. Tancerze zaprezentowali się od najlepszej strony podczas „Polki beskidzkiej”, „Kujawiaka”, „Oberka”, „Poloneza” czy „Mazurka”. W zależności od prezentowanego regionu Polski żywiołowość i dynamiczność tańca była zmienna, a artyści przekonali do siebie publiczność i gdyby była taka możliwość, to niejedna osoba przyłączyłaby się do zespołu.

- „A to Polska właśnie” koncert zespołu ŚLĄSK w Żukowie pokazał jak piękna, uśmiechnięta i różnorodna jest Polska, bogata w tradycje swoich regionów. Dziękuję Wam za niezapomniane przeżycia – powiedział na zakończenie koncertu Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Wraz z Dyrektor OKiS w Żukowie Aleksandrą Rogalewską – Kanią wręczyli Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” kosz kwiatów, ufundowany przez kwiaciarnię „Grażka” w Żukowie.

Tak duże przedsięwzięcie nie udałoby się bez sponsorów. Serdecznie dziękujemy Powiatowi Kartuskiemu, firmom: Interplastic, Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark, Hotelowi Szymbark, Bankowi Spółdzielczemu w Tczewie, Auto Miras i Makurat Invest. Szczególne podziękowania składamy firmie NATA za ufundowanie wody dla artystów. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Gdańsk, Kartuzy.info, ExpressKaszubski.pl, zKaszub.info, Dziennik Bałtycki i Kurier Kaszubski.

>> kliknij i obejrzyj galerię zdjęć <<

Tekst: Anna Kozakowska

Zdjęcie: Margaretta Mielewczyk

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine