1

2

3

ZAKOŃCZENIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018–2019

W uroczystym zakończeniu współzawodnictwa szkół podstawowych w GIMSZ oraz GIDZ w roku szkolnym 2019/2019 wzięli udział lokalni samorządowcy, dyrektor OKiS w Żukowie, dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Żukowo, nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie.

 

W mijającym roku szkolnym młodzież uczęszczająca do szkół w naszej gminie rywalizowała w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci – roczniki 2006, 2007, 2008 oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej – roczniki 2003,2004,2005 na szczeblu Gminy, Powiatu, Województwa a nawet na szczeblu Ogólnopolskim.         

 

Najwyższe Osiągnięcia naszych sportowców to:

 

Półfinały wojewódzkie w Igrzyskach Dzieci:

Unihokej Chłopców – III m SP Banino,

Mini piłka koszykowa chłopcy - II m SP Banino,

badminton dziewcząt - II m SP Banino,

badminton chłopców - II m SP Chwaszczyno        

 

Finały wojewódzkie w Igrzyskach Dzieci:

Mini Piłka ręczna dziewcząt -VI miejsce SP Banino,

Mini Piłka ręczna chłopców - IV miejsce SP nr 1 Żukowo,

Dwa ognie dziewcząt - IV miejsce SP Banino,

Dwa ognie chłopców  - VI miejsce SP  Chwaszczyno,

Sztafetowe biegi przełajowe - XII miejsce  SP Banino   

 

Miejsca na podium w finałach wojewódzkich  w Igrzyskach Dzieci

- MINI PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW    I m  ZŁOTY MEDAL SP CHWASZCZYNO

- MINI PIŁKA  SIATKOWA  DZIEWCZĄT    III m BRĄZOWY MEDAL SP CHWASZCZYNO

- OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA DZIECI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT – III MIEJSCE BRĄZOWY MEDAL SP BANINO

 

Półfinały Wojewódzkie w Igrzyskach Młodzieży:

Piłka koszykowa chłopców - III miejsce SP Banino,

Piłka nożna  chłopców  - II miejsce SP Banino

 

Finały Wojewódzkie w Igrzyskach Młodzieży:

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt - IX miejsce SP Banino ,

Drużynowe biegi przełajowe chłopców - IX miejsce SP nr 2 Żukowo

Lekkoatletyka Sztafeta 4x100 chłopców – XI miejsce SP nr 2 Żukowo

Lekkoatletyka Bieg na 600m – XI miejsce SP nr 2 Żukowo

 

Miejsca na podium w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży

 - PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW- II MIEJSCE SREBRNY MEDAL SP CHWASZCZYNO

- PIŁKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW  - III MIEJSCE BRĄZOWY MEDALSP CHWASZCZYNO

- LEKKOATLETYKA  BIEG NA 600M – I MIEJSCE ZŁOTY MEDAL JULIA MIKOŁAJEWSKA SP BANINO

- BIEGI NARCIARSKIE - II MIEJSCE SREBRNY MEDAL JAKUB SKRZYPKOWSKI SP 2 ŻUKOWO

- OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – IV MIEJSCE DANIEL LIDZBARSKI SP MISZEWO

 

Wręczono również statuetki sportowcom, którzy reprezentowali Gminę Żukowo na wojewódzkich  i ogólnopolskich arenach sportowych.

 

W KATEGORII - IGRZYSKA DZIECI:

BRĄZOWE MEDALISTKI  OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSK W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT – SP BANINO

1. Agnieszka Gosz

2. Patrycja Markowska

3. Joanna Niedrowska

4. Patrycja Markowska

5. Weronika Mocarska

6. Lena Teska

7. Martyna Woźniak

8.Joanna Kowalewska

9.Wiktoria Kowalewska

10. Zuzanna Pipka

11.Magdalena Wajoras

12.Lena Radziemska

 

MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA - MINI PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW W KATEGORII CZWÓREK – SP CHWASZCZYNO

 1. Szymon Freiberg

2. Mateusz Freiberg

3. Mateusz Szafrański

4. Jan Filipiak

5. Jan Sulżycki

6. Kacper Litzbarski

7. Kacper Pundzis

8. Michał Etmański

9. Dominik Wasilewski

10.Krzysztof Jażdżewski

11.Euzebiusz Belka

 

BRĄZOWE MEDALISTKI WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W KATEGORII CZWÓREK – SP CHWASZCZYNO

1. Laura Warecka

2. Julia Brzeska

3. Zuzia Olkowska

4. Martyna Buraczyńska

5. Amelia Fiodrowicz

6. Aleksandra Buchowiecka

7. Daria Lidzbarska

8. Karolina Chomacka

9. Zuzanna Śliwiak

10.Julia Dunst 

 

W KATEGORII - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

SREBRNY MEDAL W FINALE IGRZYSK WOJEWÓDZKICH – PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW – SP CHWASZCZYNO

1. Norbert Dunst

2. Dominik Jażdżewski

3. Sebastian Pospieszny

4. Igor Sikora

5. Bartłomiej Sulżycki

6. Maciej Śliwiak

7. Maciej Miąskowski

8. Maksymilian Wysocki

9. Maciej Werc

10 Grzegorz Liszewski

11.Bartosz Rohde

 

Norbert Dunst, Dominik Jażdżewski oraz Sebastian Pospieszny zdobyli również brązowy medal w plażowej piłce siatkowej.

 

CZWARTE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSKACH W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  Daniel Lidzbarski SP Miszewo

PIERWSZE MIEJSCE W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH LA W BIEGU NA 600M Julia Mikołajewska SP Banino

BIEGI NARCIARSKIE - II MIEJSCE SREBRNY MEDAL Jakub Skrzypkowski SP 2 Żukowo

 

PODSUMOWANIE RYWALIZACJI SZKÓŁ

W kategorii Igrzysk Dzieci rywalizowało 9 szkół. Natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży rywalizowało 8 szkół. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

Szkoła Podstawowa  GIDZ Puchar Burmistrza

Szkoła Podstawowa GIMSZ  Puchar  Przewodniczącego Rady

1.              SP Banino          70 pkt

2.              SP  nr. 1 Żukowo     66 pkt

3.              SP Chwaszczyno    60 pkt   

4.              SP Pępowo  55 pkt

5.              SP Leźno           53 pkt

6.              SP  Skrzeszewo    32 pkt

7.              SP Przyjaźń       23 pkt

8.              PSP Żukowo  8 pkt

9.              SP Borkowo    5 pkt         

1.              SP  Banino 70 pkt

2.              SP nr 2  Żukowo 64 pkt

3.              SP Leżno  58 pkt

4.              SP Przyjaźń  56 pkt

5.              SP Chwaszczyno 54 pkt

6.              SP Skrzeszewo 34 pkt

7.              SP Pępowo 22 pkt

8.              PSP Żukowo 5 pkt

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia za włożoną pracę i poświęcony czas dla nauczycieli Wychowania Fizycznego i trenerów, bez pomocy, zaangażowania i opieki, których sukcesy młodych sportowców nie byłyby możliwe.

O wystąpienie zostały poproszone następujące osoby: Ewa Kasprów, Agnieszka Pawłowska, Ewa Pawłowska,  Katarzyna Przeperska, Robert Zochniak, Maciej Celiński, Zdzisław Roszkowski, Marek Marchewicz, Dariusz Sobczyński, Barbara Kostecka, Krzysztof Kosznik, Alina Lewandowska, Agnieszka Tomasiewicz – Bil, Jarosław Skibicki, Sylwia Karwowska, Marek Siemborski, Jerzy Mejsner, Dariusz Miotk, Jan Górski oraz Sebastian Formela

Wręczenia i podziękowania ubogacane były przerwami i występami uzdolnionych dzieci.


>>Kliknij i zobacz zdjęcia<<

Tekst Marek Marchewicz

Zdjęcia Arkadiusz Krauze

 

 

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine