1

2

3

Budmax Przodkowo mistrzem VII edycji Żukowskiej Ligi Orlika!

W dniu 06.06.2019, zakończyła się VII edycja rozgrywek piłkarskich pod nazwą Żukowska Liga Orlika. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 200 zawodników zrzeszonych w 12 drużynach.

Drużyny rozegrały łącznie 66 spotkań. Zawody odbywały się z poszanowaniem zasad Fair Play, o czym świadczy znikoma ilość kontuzji, głównie wynikających z sytuacji przypadkowych oraz dużo mniejsza ilość kar indywidualnych niż w poprzednich sezonach. Niespodzianką i przykładem na grę Fair Play jest to, że sędziowie nie musieli w tym sezonie używać czerwonej kartki, żaden z zawodników takowej nie otrzymał bezpośrednio w meczu. Wiele ciekawych wspomnień czeka nas po odwiedzeniu strony internetowej OKiS, na którym to umieszczaliśmy informacje dotyczące rozgrywek. Na bieżąco można było śledzić wyniki oraz oglądać galerię zdjęć na profilu Facebook, stworzonym specjalnie dla uczestników oraz sympatyków Żukowskiej Ligi Orlika.

Tegorocznej dekoracji drużyn oraz nagrodzonych zawodników dokonali Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke, Przewodniczący KKFSiR RM w Żukowie Andrzej Karczewski oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska – Kania. Organizatorzy przygotowali oprócz pucharów, dyplomów i medali okolicznościowe statuetki dla wyróżniającego się bramkarza oraz najlepszego strzelca VII edycji Żukowskiej Ligi Orlika.

Mistrzem VII edycji rozgrywek została w tym sezonie drużyna Budmax Przodkowo, która to zgromadziła  30 punktów, strzeliła 95 bramki tracąc przy tym 32. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Czarne Diabły Żukowo, a na trzecim Mar Dan Koop Borkowo.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się następujące drużyny:

4. GTS Gdynia

5. Alsat Żukowo

6. Alfa Foxarming

7. Power Czaple

8. Armin Style Lamkar

9. Boterm Stacje Paliw

10. Elas Pol Niestępowo

11. SKS Vigo Tuchom

12. Radunia Glincz

Wśród strzelców najlepszym okazał się Piotr Żybko zawodnik drużyny Czarne Diabły Żukowo zdobywca 28 bramek.

Najlepszym bramkarzem okazał się Michał Szulta z drużyny Alfa Foxarming.

Nagrodę Fair Play wywalczyła drużyna Armin Style Lamkar.

Nagrodę niespodziankę, którą był kompletny strój sędziowski oraz pamiątkową statuetkę, otrzymał Waldemar Rychert, który sędziował prawie wszystkie pojedynki sezonu

W załącznikach znajduje się końcowa tabela, statystyki oraz komplet wyników VII sezonu Żukowskiej Ligi Orlika.

 

ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ

 

Tekst Jacek Drążek

Zdjęcia Anna Kozakowska

Pobierz załącznik:

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine