1

2

3

Nasze Jubilatki zespół "Kaszubki" z Chwaszczyna

W minioną sobotę chwaszczyński Zespół „Kaszubki” obchodził XV-lecie swojej działalności. Tego dnia odbył się również XVI Zjazd Kaszubskich Śpiewaków.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od koncelebrowanej Mszy Św., której przewodniczył proboszcz tamtejszej parafii, ks. Piotr Gruba. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbał Zespół „Kaszubki”, prowadzony przez Szymona Chylińskiego.

Oficjalnego otwarcia XVI Zjazdu Kaszubskich Śpiewaków dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, który korzystając z okazji życzył szanownym Jubilatkom dalszych pasm sukcesów, radości ze śpiewania i jeszcze wielu lat działalności.

Konferansjer wydarzenia Kazimierz Jastrzębski zapowiedział dziewięć zespołów spośród Rady Kaszubskich Chórów, które wzięły udział w wydarzeniu. Były to: Chór Mieszany „Dzwon Kaszubski” z Gdyni, Chór Męski „Harmonia” z Wejherowa, Cór Mieszany „Harmonia” z Żukowa, Chór Mieszany „Lutnia” z Luzina, Zespół Folklorystyczny „Nadolanie” z Nadola, Chór Kaszubski „Rumianie” z Rumi, Chór „Strzelenka” z Tuchomia, Towarzystwo Śpiewacze in. Jana Trepczyka z Wejherowa oraz Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna. Każdy z zespołów zaprezentował trzy utwory, za wyjątkiem Jubilatek, które przedstawiły sześć utworów.

Po zakończeniu przesłuchań przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń złożyli na ręce Danuty Jastrzębskiej życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy obecni udali się do Strefy Kultury na ciepły posiłek, gdzie odbyła się dalsza część sobotniego spotkania. Obecni mieli okazję zwiedzenia wystawy poświęconej działalności Rady Kaszubskich Chórów, której kustoszem jest Izabela Bukowska.

Galeria zdjęć www.facebook.com/pg/okiszukowo/photos/?tab=album&album_id=1799551990163532

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aktualna pogoda

Cannot get Żukowo location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Joomla templates by Joomlashine