Historia Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie rozpoczyna się pod koniec 2008 roku, gdy decyzją Rady Miejskiej w Żukowie utworzony został Gminny Ośrodek Kultury w Żukowie (Uchwała nr XXIV/432/2008). Wówczas siedziba naszej instytucji mieściła się w budynku przy ul. Gdańskiej 48.

Od marca 2011 roku do działań Gminnego Ośrodka Kultury w Żukowie włączone zostały zadania z zakresu sportu i tym samym zmieniona została nazwa instytucji na Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie (OKiS).Od grudnia 2012 roku siedziba OKiS znajduje przy ul. Mściwoja 6.

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie jest samorządową instytucją kultury, a do podstawowych jej zadań należy tworzenie, upowszechnianie i ochrona kultury na terenie Gminy Żukowo. Nasza działalność skupia się nie tylko na organizacji różnego rodzaju imprez, festiwali, koncertów, spektakli, wystaw, ale również na prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz działalności kulturalnej OKiS prowadzi także działalność sportową, a także odpowiada za utrzymanie niektórych boisk i prowadzenie miejscowego punktu informacji turystycznej.

Realizując swoje zadania Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie stara się aktywnie współpracować z lokalnymi liderami, z organizacjami pozarządowymi, szkołami, bibliotekami, niezależnymi animatorami i artystami, biznesem, pomocą społeczną
i parafiami.

Staramy się być instytucją otwartą na mieszkańców i poszczególne środowiska, zarówno w sferze kultury, jak i sportu. Tak instytucja, jaką jest Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie powinna być instytucją otwartą. Otwartą na ludzi i otwartą na działanie. Mimo, iż nie wszystkie pomysły mieszkańców można zrealizować i nie wszystkie propozycje OKiS spotkają się z akceptacją, to jednak wierzymy, iż otwartość daje poczucie, że instytucja taka jest potrzebna, a jej funkcjonowanie wzbogaca życie mieszkańców Gminy Żukowo.

Pobierz załącznik:

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualna pogoda

Przeważnie zachmurzenie

-3°C

Żukowo

Przeważnie zachmurzenie
Wilgotność: 92%
Wtorek -6°C / 0°C Przeważnie zachmurzenie
Joomla templates by Joomlashine