1

2

3

Święta zaczynają się w Żukowie

Tradycyjnie, w pierwszy weekend grudnia w Żukowie miał miejsce Jarmark Bożonarodzeniowy. Już po raz szósty, a po raz trzeci w międzynarodowym gronie, spotkaliśmy się na dziedzińcu kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

Oficjalnego rozpoczęcia i powitania dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski wraz z gospodarzem miejsca ks. proboszczem Krzysztofem Saganem i Dyrektor OKiS w Żukowie Aleksandrą Rogalewską – Kanią. W sobotnie popołudnie, pomimo mrozu na scenie zaprezentowali się schola „Armia Pana”, wokaliści: Sofia Kozerska, Aleksandra Dziemaszkiewicz, Nikola Miąskowska, Nadia Zaremba, Wiktoria Ołdakowska, Natalia Durkiewicz, Milena Drewing, Oliwia Pleszyniak, Weronika Pionk oraz zespół wokalny Fermata, a także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sulmina. Na deskach sceny zagościł również Teatr Ziemi Żukowskiej z przedstawieniem „Dziewczynka z zapałkami”, której reżyserem był Janusz Stoppa. Punktem kulminacyjnym sobotniego świętowania był piękny koncert kolęd w wykonaniu Eweliny „Poblo” Pobłockiej. Nie zabrakło również rozświetlenia choinki.

Niedziela przyniosła ocieplenie. Już od godz. 14 na scenie prezentowali się wokaliści i tancerze. „Czarodzieje z Kaszub” wraz z tancerzami ze Studia Tańca „Mambo” rozgrzewali serca obecnych. Wręczono także nagrody w dwóch konkursach: na najbardziej wysportowane sołectwo/osiedle „Active Cup Żukowo” oraz szkolny na „Najpiękniejszą choinkę”. O godz. 16 wszyscy udali się do kościoła farnego tutejszej parafii, gdzie odbył się koncert Macieja Miecznikowskiego. Muzyk poprowadził zebranych przez swoje ulubione pieśni patriotyczne, okraszone historiami rodzinnymi i humorem. Po jego zakończeniu na scenę zaprosił Chór „Strzelenka” z Tuchomia, Chór Gospel „Ascoltate”. Impreza zakończyła się koncertem kolęd w wykonaniu Anny Karwan oraz pokazem fajerwerków.

Zdjęcia www.facebook.com/pg/okiszukowo/photos/?tab=album&album_id=1898474260271304

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualna pogoda

Pochmurnie

0°C

Żukowo

Pochmurnie
Wilgotność: 91%
Niedziela -1°C / 0°C Pochmurnie
Joomla templates by Joomlashine