1

2

3

Wygrana piłkarzy SPR GKS Żukowo w I Lidze Piłki Ręcznej

Po blisko miesięcznej przerwie, w ostatnią niedzielę 18 listopada, na parkiet powrócili piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. W VIII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej, na własnym boisku gościli drużynę SMS ZPRP Gdańsk.

Początek należał zdecydowanie do gospodarzy. Celnie rzucali Krzysztof Gądek i powracający po kontuzji Wojciech Hajnos. Goście w 6 minucie zbliżyli się na jedną bramkę (6:5), ale zawodnicy z Żukowa byli tego wieczoru w zdecydowanie lepszej formie. Do siatki SMS trafiali Damian Didyk i najskuteczniejszy w tym meczu Grzegorz Dorsz. SPR GKS nie zwolnił tempa, również po czerwonej kartce dla Gądka, który do 25 minuty zdobył 5 bramek. Po 30 minutach gry, na tablicy widniał wynik 18:13 dla gospodarzy.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyli goście, jednak zespół SPR GKS Żukowo kontrolował spotkanie. W osiągnięciu zwycięstwa nie przeszkodziły nietrafione dwa rzuty karne. W ataku świetnie spisywali się Dorsz, Didyk, Karol Radecki oraz powracający do wysokiej formy Alan Benkowski. Doskonale spisywała się obrona, w której “rządził” Damian Woźniak. W bramce wieloma świetnymi interwencjami popisał się Krzysztof Muńko. Praktycznie każdy z zawodników dołożył swoją “cegiełkę” do końcowego sukcesu.

Kolejny mecz SPR GKS rozegra na wyjeździe, 24 listopada. Rywalem będzie beniaminek I ligi, Jurand Ciechanów. Kolejny mecz w Żukowie odbędzie się już 1 grudnia. Przeciwnikiem będzie Warmia Energia Olsztyn.

Szczegółowe informacje oraz galerię zdjęć z meczów i nie tylko, można zobaczyć na profilu drużyny w portalach społecznościowych Facebook (SPR GKS Żukowo) oraz Instagram (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk 33: 27 (18 : 13)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Gadek 5, Radecki 5, Szcześniak, Dorsz 11, Woźniak 3, Adamczyk, Pieczonka, Hajnos 2, Benkowski 2, Didyk 5.

Karne: 7/5.

Kary: 10 min. (Gądek - bezpośrednia dyskwalifikacja, Dorsz, Woźniak, Hajnos, Didyk - po 2 min.).

SMS: Balcerek, Matlęga - Olejniczak, Baliga 3, Działakiewicz 5, Luks, Dadej 6, Kozycz 1, Pilitowski 1, Scisłowicz 5, Stefani 3, Adamski, Ślusarski, Stępień 3.

Karne: 2/2.

Kary: 8 min. (Baliga, Luks, Stefani, Stępień - po 2 min.).

Tabela - po 8 kolejce :

1.MKS Nielba Wągrowiec                                                     7 meczów 21 pkt.

2. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna                   7 meczów 17 pkt.

3. SMS ZPRP Gdańsk                                                            8 meczów 15 pkt.

4. KS Stal Gorzów                                                                  7 meczów 12 pkt.

5. Gwardia Koszalin                                                               7 meczów 12 pkt.

6. MKS Mazur Sierpc                                                            7 meczów 12 pkt.

7. SPR GKS Żukowo                                                               6 meczów 9 pkt.

8. OKPR Warmia Energa Olsztyn                                           8 meczów 7 pkt.

9. KS Meble Wójcik Elbląg                                                     6 meczów 6 pkt.

10. CKS Jurand Ciechanów                                                     8 meczów 6 pkt.

11. MKS Sambor Tczew                                                         7 meczów 0 pkt.

Autor: Tomasz Majewski, SPR GKS Żukowo