1

2

3

Zwycięstwo po horrorze - SPR GKS Żukowo

Mecz rozegrany w ostatnią niedzielę, 29 kwietnia był bardzo ważny dla każdej z drużyn. Gospodarze - SPR GKS Żukowo - dzięki wygranej mogli zapewnić sobie spokojne utrzymanie w lidze, zaś goście MKS Grudziądz - w przypadku zwycięstwa, mogli jeszcze myśleć o pozostaniu lidze na przyszły sezon.

Kolejny raz zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy z Żukowa. Do 22 minuty przewaga wzrosła do czterech bramek (12:8). Skutecznością popisywali się: Alan Benkowski, Grzegorz Dorsz, Damian Didyk i Wojciech Hajnos. Cały zespół zagrał bardzo agresywnie w obronie. Miało to również negatywne konsekwencje, gdyż w 36 minucie, z powodu trzech wykluczeń, boisko musiał opuścić Filip Wiczkowski. Końcówka pierwszej połowy to skuteczna pogoń gości, którzy zdobywając cztery kolejne bramki, wyszli na prowadzenie 14:13.

Druga część gry rozpoczęła się od dwóch trafień zawodników z Grudziądza. Od tego momentu, gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Bardzo skutecznie grał Grzegorz Dorsz, najskuteczniejszy zawodnik meczu (14 bramek). Trafiał zarówno z gry jak i z rzutów karnych. W 46 minucie, po kontrataku w wykonaniu Karola Radeckiego, żukowianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie (24:21). Goście rzucili się do odrabiania strat. Dzięki olbrzymiej ambicji oraz dobrej grze w ataku i obronie, na dwie minuty przed końcem, udało im się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Jednak wtedy zawodnicy SPR GKS pokazali, że mają olbrzymią wolę zwycięstwa. Dzięki świetnym interwencjom bramkarzy oraz skuteczności w ataku, na kilkanaście sekund przed końcową syreną, doprowadzili do upragnionej wygranej.

Po meczu, zawodnicy podziękowali doskonale dopingującej, coraz liczniej odwiedzającej halę publiczności.

Wszystkie trzy, pozostałe do końca rozgrywek mecze, zespół SPR GKS Żukowo rozegra u siebie. Najbliższy już w sobotę 12 maja. Tego dnia odbędą się derby Kaszub, a przeciwnikiem żukowian będzie drużyna Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Początek meczu o godzinie 17.00.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo - MKS Grudziądz 30: 29 (13 : 14)

SPR GKS: Żurawski, Muńko, Ram – Radecki 1, Wiczkowski, Dorsz 14, Adamczyk Sz., Kaniowski, Hajnos 5, Benkowski 7, Didyk 3, Woźniak, Reseman.

Karne: 6/6.

Kary: 10 min. (Wiczkowski - 6 min., Kaniowski, Hajnos - po 2 min.).

MKS Grudziądz: Ziółkowski, Żurawski - Bartecki 4, Pożoga 2, Nalaskowski 3, Kruszewski 4, Bieniek, Saraczyn 1, Prietz 2, Landzwojczak 1, Kożanowski 8, Maćkowski 4.

Karne: 2/2.

Kary: 12 min. (Bartecki - 4 min., Saraczyn, Prietz, Landzwojczak, Maćkowski - po 2 min.).

Tabela po 25 kolejce :

1. MKS Nielba Wągrowiec                                                   24 mecze 52 pkt.

2.  AZS UW Warszawa                                                         25 meczów 52 pkt.

3. KS Stal Gorzów                                                                25 meczów 52 pkt.

4. OKPR Warmia Energa Olsztyn                                           25 meczów 49 pkt.

5. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna                   23 mecze 46 pkt.

6. WKS Grunwald Poznań                                                     24 mecze 46 pkt.

7.  MKS Real-Astromal Leszno                                             24 mecze 43 pkt.

8. Polski Cukier POMEZANIA Malbork                               25 mecze 38 pkt.

9. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego                         26 meczów 35 pkt.

10. MKS Mazur Sierpc                                                             24 mecze 27 pkt.

11.SMS ZPRP Gdańsk                                                            24 mecze 27 pkt.

12. SPR GKS Żukowo                                                           25 meczów 26 pkt.

13. Orlen Wisła II Płock                                                          24 mecze 24 pkt.

14. Gwardia Koszalin                                                              23 mecze 17 pkt.

15. MKS Grudziądz                                                                 23 mecze 12 pkt.

Informacja i zdjęcie nadesłane: Tomasz Majewski, SPR GKS Żukowo