1

2

3

Strefa Kultury otworzyła swe podwoje!

Ten dzień na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Chwaszczyna. W sobotnie popołudnie oficjalnie otwarto Strefę Kultury - długo oczekiwane miejsce spotkań mieszkańców.

Oficjalnego otwarcia dokonali przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń: Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo, Sylwia Laskowska - Bobula Zastępca Burmistrza, Witold Szmidtke Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Albin Bychowski Viceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Aleksandra Rogalewska Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, Natalia Langa Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie, Jolanta Wiercińska Sołtys Chwaszczyna, Zbigniew Lidzbarski Sołtys Tuchomia, dh Ludwik Secke Prezes OSP w Chwaszczynie, Barbara Myszk - Herrmann Przewodnicząca KGW w Chwaszczynie. Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęcenia obiektu dokonał ks. Piotr Gruba Proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. 

 Jak wielokrotnie podkreślali przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji kulturalnych i sportowych - Strefa Kultury wraz z zapleczem zostanie w pełni wykorzystana przez mieszkańców, nie tylko wsi Chwaszczyno, ale również okolicznych. W budynku tym nie zabrakło również miejsca dla biblioteki. Przeznaczono również pomieszczenie na czytelnię. W Strefie Kultury nie zabrakło także sal zajęciowych czy sali na zajęcia taneczne czy koncerty. 

Podczas otwarcia zaprezentowało się kilka stowarzyszeń i organizacji. Po oficjalnym otwarciu mini koncert dała Gminna Orkiestra Dęta z Żukowa kierowana przez Pawła Grubę. Tancerze Studia Tańca Mambo zaprezentowali kilka układów. Nie można zapomnieć o dwóch formacjach Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie: Zespole Kaszubki i grupie przedstawiającej skecze, które porwały publiczność do swojego świata. 

Ponadto w salach prezentowały się grupy i stowarzyszenia działające w Chwaszczynie i Tuchomiu. Jutro Dzień Otwarty Strefy Kultury. Zapraszamy na zajęcia zorganizowane z myślą o najmłodzych odbiorcach kultury, a także do zapoznania się z ofertą stowarzyszeń, które będą prowadziły zajęcia w murach Strefy Kultury. 

Zdjęcia na https://www.facebook.com/pg/strefakulturychwaszczyno/photos/?tab=album&album_id=450577175363278

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

Kalendarz imprez

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Aktualna pogoda

Przejżyście

6°C

Żukowo

Przejżyście
Wilgotność: 94%
Czwartek 9°C / 18°C Częściowe zachmurzenie
Joomla templates by Joomlashine