1

2

3

Żukowska Liga Futsalu

W niedzielnym meczu na szczycie rozgrywek Superligi ŻLF, spotkały się dwa najlepsze zespoły tego sezonu, a mianowicie lider Top Trans Toporek oraz vice lider Budmax Przodkowo. Pojedynek mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności i zapewne zaspokoił upodobania sympatyków futsalu w Żukowie.

Po pierwszej połowie prowadził Top Trans Toporek po golu Pawła Fopke. Tuż po przerwie wyrównującego gola zdobył Sebastian Frankowski. W tym momencie do głosu doszedł Top Trans, który po dwóch identycznych akcjach wykończonych przez wspaniale dysponowanego tego dnia Pawła Fopke, wyszedł na prowadzenie 3:1. Po utracie dwóch bramek zespół z Przodkowa wprowadził tzw. lotnego bramkarza i cierpliwie konstruował akcje, co przyniosło im oczekiwany skutek – po dwóch strzałach Mikołaja Krefta zrobiło się 3:3. Taki wynik nie satysfakcjonował Budmaxu, który wciąż grał bez nominalnego bramkarza. Tym razem ta taktyka nie przyniosła im spodziewanego rezultatu a rywale zdobyli czwartą bramkę dla swojego zespołu, a jej strzelcem był …..Paweł Fopke i tym samym Top Trans Toporek zwyciężył 4:3 Budmax Przodkowo i przy pięciopunktowej przewadze nad rywalami, jeśli nie zgubią w dwóch ostatnich kolejkach punktów, mogą rozpoczynać świętowanie  zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Superligi ŻLF. Z Superligą powoli żegna się Amigo Przyjaźń, która uległa tym razem 2:10 Levicare.pl. W pozostałych pojedynkach zanotowaliśmy następujące wyniki Krauz Oil Szemud – KS Chwaszczyno 2:5, Elas Pol Niestępowo – Wronex 3:2.

XIII kolejka w niedzielę 11 lutego, a spotkają się w niej  godz. 17.20 Budmax Przodkowo – Krauz Oil Szemud, 18.10 Amigo Przyjaźń – Wronex, 19.00 Levicare.pl - Top Trans Toporek, 19.50 Elas Pol Niestępowo – KS Chwaszczyno, a o godzinie 20.40 rozegrany zostanie zaległy pojedynek z VI kolejki pomiędzy Wronexem a Amigo Przyjaźń.

W rozgrywkach I Ligi w zeszłym tygodniu poznaliśmy drużyny, które awansują do Superligi czyli Dormar Meble Żukowo oraz Kiełpino Górne, w tym spadkowiczów, a są nimi Wyjście Awaryjne, które zremisowało 3:3 z Boterm Stacje Paliw oraz Usługi Szklarskie Żukowo, które uległo 3:4 LZS Donimierz. W pozostałych pojedynkach padły następujące wyniki Spartanie – Czarne Diabły Żukowo 6:2, Kiełpino Górne – Pomorscy Aptekarze 5:0 (drużyna Aptekarzy nie stawiła się w komplecie na zawody), Dormar Meble Żukowo – Armin Style Lamkar 6:1. Ostatnie spotkania już za tydzień, a zmierzą się ze sobą godz..13.10 LZS Donimierz – Gdańskie Autobusy i Tramwaje, 14.00 Dormar Meble Żukowo – Kiełpino Górne, 14.50 Spartanie – Usługi Szklarskie Żukowo, 15.40 Czarne Diabły Żukowo – Armin Style Lamkar, 16.30 Pomorscy Aptekarze – Boterm Stacje Paliw. Pauzuje Wyjście Awaryjne.

W II Lidze awans uzyskała już drużyna Old Stars Chwaszczyno, która zwyciężyła 2:0 Radunię Niestępowo. Bardzo dobrze spisujący się Wilmar KS Łapino przegrał 3:4 z Elas Pol II Niestępowo i tym samym pozbawił się możliwości awansu do I Ligi. O to miejsce walczą Radunia Glincz, która pokonała 15:2 GKS Żukowo Ladies oraz wcześniej wymienione Elas Pol II Niestępowo i Radunia Niestępowo. W pozostałych pojedynkach zanotowaliśmy wyniki SKS Vigo Tuchom – Amatorzy 8:4, Rych Malik Team – Tercja Transport 1:5. W ostatniej kolejce spotkają się ze sobą godz.9.00 Radunia Niestępowo – Radunia Glincz, 9.50 Elas Pol II Niestępowo – GKS Żukowo Ladies, 10.40 Tercja Transport – Old Stars Chwaszczyno, 11.30 Power Czaple – Amatorzy, 12.20 SKS Vigo Tuchom – Rych Malik Team. Pauzuje Wilmar KS Łapino.

W przyszłym tygodniu ostanie spotkania w I oraz II Lidze zapraszamy kibiców od 9.00.