1

2

3

Nieudana wyprawa do stolicy

W sobotę 30 września piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo rozegrali kolejny mecz ligowy. Rywalem była drużyna AZS UW Warszawa. Zespół ten reprezentuje kilku doświadczonych na parkietach Superligi zawodników.

Początek to dobra gra SPR GKS. Po bramkach Filipa Wiczkowskiego i Krzysztofa Gądka, w 7 minucie goście wyszli na prowadzenie 3:2. Niestety od tego momentu to gospodarze skutecznie rozpoczęli odrabianie strat. W 20 minucie meczu przewaga była już dość spora, gdyż na tablicy wyników pojawił się wynik 11 : 6 dla drużyny z Warszawy. SPR GKS próbował nawiązać walkę, celnymi rzutami popisywali się Grzegorz Dorsz, Wojciech Hajnosi Krzysztof Komarzewski. Pierwsza połowa zakończyła się siedmio-bramkowym prowadzeniem piłkarzy ze stolicy.

Druga część rozpoczęła się od trzech bramek rzuconych przez Dorsza i Hajnosa. Wydawało się, że goście rozpoczęli odrabianie strat, ale zawodnicy AZS UW ponownie przejęli inicjatywę i po skutecznych trafieniach, w 44 minucie ponownie prowadzili różnicą siedmiu bramek. SPR GKS próbował jeszcze walczyć. Gospodarze grali dość ostro w obronie, łącznie w meczu otrzymali 18 minut kar. Żukowianie nie potrafili jednak wykorzystać przewagi ilości zawodników w polu gry. W samej końcówce dzięki dwóm bramkom Szymona Adamczyka udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w niedzielę 8 października we własnej hali. Rywalem będzie MKS Nielba Wągrowiec. Początek spotkania o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy

AZS UW Warszawa - SPR GKS Żukowo 29 : 24 (17 : 10)

AZS UW Warszawa: Ner, Szałkucki – Leszczyński 1, Przybysz 2, Radwański 1, Makowski 3, Bulej, Pietrzak, Szpejna 5, Zaprutko, Niemiec 2, Wolski 3, Ciołak, Kwiatkowski 8, Sikora 3, Grzywiński 1.

Karne: 2/2.

Kary: 18 min. (Wolski - 6 min., Bulej, Kwiatkowski – po 4 min., Radwański, Niemiec - po 2 min.).

SPR GKS: Żurawski, Braciszewski– Wiczkowski 2, Dorsz 5, Adamczyk Sz. 2, Radecki 1, Kruszewski 2, Gądek 6, Hajnos 3, Malczewski, Komarzewski 3, Didyk, Reseman, Wenderski, Korbus, Woźniak.

Karne: 5/4.

Kary: 10min. (Malczewski - 6 min., Gądek, Woźniak – po 2 min.).

Tabela po 4 kolejce :

1.            KS Stal Gorzów                                                    4 mecze         9 pkt

2.            WKS Grunwald Poznań                                         3 mecze         9 pkt

3.            AZS UW Warszawa                                               4mecze          9pkt

4.            MKS Real-AstromalLeszno                                    4mecze          7 pkt

5.            KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego                  4mecze          7 pkt

6.            Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna           4 mecze         6 pkt

7.            SMS ZPRP Gdańsk                                             4mecze          6 pkt

8.            MKS Mazur Sierpc                                              3 mecze         6 pkt

9.            MKS Nielba Wągrowiec                                       4mecze          5pkt

10.          Gwardia Koszalin                                                 4 mecze         5pkt

11.          Orlen Wisła II Płock                                              4mecze          4pkt

12.          OKPR Warmia Energa Olsztyn                             3 mecze         3 pkt

13.          SPR GKS Żukowo                                                4 mecze         3 pkt

14.          MKS Grudziądz                                                    3 mecze         3pkt

15.      Polski Cukier POMEZANIA Malbork                           4 mecze         2pkt