Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie w ciągu ostatnich lat współfinansował wydanie kilku publikacji, których zakup chcielibyśmy Państwu polecić.

kosyczarz zukowo

 „FOT. KOSYCARZ – ŻUKOWO”

 Album ukazał się w 2012 roku i zawiera zdjęcia autorstwa fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy przedstawiające Żukowo i okolice. Pierwsze zdjęcia pochodzą z  początku lat 60. Przeglądając je można zobaczyć żukowskie ulice bez korków, budowę szkoły i domu towarowego, furmanki i sanie, patrol ORMO, otwarcie pierwszej  księgarni, restaurację „Gryf”, sklepy i ich klientów. Wiele osób ze zdjęć już odeszło i tylko na stronach albumu możemy znowu je spotkać.

 Cena albumu 35 zł

 

„ŻUKOWO” - aktualnie BRAKzukowo

Albumu o współczesnym Żukowie wydawnictwa Kosycarz Foto Press, który ukazał się w 2014 roku. Autorami zdjęć są przede wszystkim zawodowi fotoreporterzy: Maciej Kosycarz, Krzysztof Mystkowski i Mateusz Ochocki z Agencji Kosycarz Foto Press. W albumie znalazły się również zdjęcia uczestników konkursu fotograficznego    „Żukowo na każdą porę”.

„Patrząc na niektóre zdjęcia wielu z czytelników odkryje to miasto na nowo, a inni, być może, będą chcieli poznać je lepiej.”

Cena albumu 37 zł

zischke zukowo „NIEZNANA HISTORIA ŻUKOWA.

 NA PODSTAWIE WSPOMNIEŃ MIESZKAŃCÓW” - aktualnie brak

 Książka jest wynikiem pracy badawczej, przeprowadzonej w roku 2012, podczas trwania obchodów 800-lecia Żukowa. Jej podstawą stały się liczne relacje i zdjęcia  przekazane przez dawnych i obecnych mieszkańców gminy Żukowo.

 Cena 20 zł

 

 

 

  

„SPEŁNIONE MARZENIErogalewska spelnione marzenie

Z ŻUKOWA DO AFRYKI”

Publikacja stanowi relację autorki z jej rocznego pobytu w Zambii. Listy przeplecione są ciekawymi opisami tamtejszych realiów        i codziennego życia na misji.

Cena 25 zł

follow me on Twitter   follow me on facebook   follow me on youtube

Wyszukiwarka

Newsletter

kdr

pk

 

 

km

 

Kalendarz imprez

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Aktualna pogoda

Pochmurnie

-1°C

Żukowo

Pochmurnie
Wilgotność: 87%
Poniedziałek -4°C / 0°C Przeważnie zachmurzenie
Joomla templates by Joomlashine